גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
הופעות מוזיקה קלאסית

הסלון למוזיקה קאמרית בקיבוץ נען מארח את רביעיית המיתרים האמריקאית The American Strings Quartet

ארכיון תאריך: 24 יוני 2015

משך: שעתיים, כולל הפסקה

פתיחת דלתות בשעה 19:15

הסלון למוזיקה קאמרית בקיבוץ נען
גאה להציג את
רביעיית המיתרים האמריקאית The American Strings Quartet

פטר וינוגרד: כינור Peter Winograd
לורי קארניי: כינור Laurie Carney
דניאל אבשלומוב: ויולה Daniel Avshalomov
וולפרם קוסל: צ'לו Wolfram Koessel

מנדלסון: רביעייה בפה מינור מס. 6 אופ. 80
מנדלסון: רביעייה מס. 1 אופ. 12
הפסקה
ברהמס: רביעייה בדו מינור מס.1 אופ.51

בלב הפרדסים אשר בשפלה, במרכזו של קיבוץ נען שוכן מועדון החברים, מקום שקט ואינטימי אשר אחת לחודש משנה את פניו והופך ל "סלון למוזיקה קאמרית" המארח את מיטב ההרכבים הקאמריים בארץ ובעולם. חווית ההאזנה בסלון שונה ואינטימית.  במרחק נגיעה מן הנגנים. לפני תחילת הקונצרט ובמהלך ההפסקה מוגש כיבוד קל מלוח ומתוק, וכן שתיה חמה ויין בשפע. בחודש יוני יארח הסלון את הרביעייה האמריקאית שמגיעה לסדרת קונצרטים בארץ. הרביעייה האמריקאית נוסדה בשנת 1974 והיא מרביעיות המיתרים הוותיקות והמוערכות ביותר בתחום הנגינה הקאמרית. הרביעייה הוקמה ע"י מי שהיו באותה עת ארבעה תלמידים בביה"ס הגבוה "ג'וליארד"וכבר בשנה הראשונה לפעילותה זכתה בתחרות "קולמן" ובפרס הראשון של נאומבורג למוסיקה קאמרית. חברי הרביעייה מקדישים חלק ניכר מזמנם לחינוך וטיפוח דור העתיד של המוסיקה ומשמשים כאמני הבית בביה"ס הגבוה למוסיקה של מנהטן משנת 1984, ובפסטיבל אספן משנת 1974. חברי הרביעייה מבקרים ומלמדים באופן קבוע בבייג'ין. במשך שנות קיומה צברה הרביעייה מוניטין בינלאומי רב ולפתחה משחרים טובי הנגנים בעולם ליצירת שיתופי פעולה וכן מלחינים בני זמננו אשר אף כותבים במיוחד למענה. אחד הדברים המייחדים את הרביעייה האמריקאית הוא ביצוע סדרות של מכלול רביעיות המיתרים של מלחינים כמו מוצרט, בטהובן, שוברט, ברטוק, שנברג ועוד... בשנה שעברה שהתה הרביעייה בישראל וניגנה את מכלול הרביעיות של בטהובן, והשנה בסיבוב נוסף תנגן הרביעייה מכלול רביעיות וחמישיות מאת מנדלסון וברהמס.
הנגנים.
פטר ווינוגרד – Peter Winograd, הצטרף לרביעייה בשנת 1990. את הופעתו הפומבית הראשונה עשה בהיותו בן 11, ובגיל 17 התקבל כתלמידה של דורותי דה לאי בג'וליארד. כבר בגילאי העשרה שלו הצטייר ווינוגרד כהבטחה גדולה וככשרון יוצא דופן. בשנת 1988 זכה בתחרות הבינלאומית היוקרתית של נאומבורג לנגני כינור. נישא על שבחי הביקורת התקבל כסולן ע"י תזמורות רבות בארה"ב וברחבי העולם ושיתף פעולה עם מיטב המנצחים. וינוגרד הוא בן למשפחת מוסיקאים, אימו היא פסנתרנית מקצועית ואביו הוא צ'לן, ממיסדי "רביעיית ג'וליארד" ומשמש כמנצח על התזמורת הסימפונית של הארטפורד, קונטיקט.
מנגן בכינור של Giovanni Maria del Bussetto.

לורי קארניי – Laurie Carney, חברה מייסדת של הרביעייה האמריקאית וחברה בה עד היום, לורי נחשבת לבת האצולה של המוסיקה הקאמרית ולסניורית של נגנות הכינור. בת למשפחת מוסיקאים, אם פסנתרנית קונצרטים ואב נגן חצוצרה שהולידו שלושה ילדים, כולם כנרים מקצועיים. במשך כל שנותיה כמוסיקאית התמקדה לורי בנגינה בהרכבים קאמריים שונים וזכתה לנגן עם מוסיקאים כמו אייזיק שטרן, פנחס צוקרמן, ג'ושוע בל, יפים ברונפמן ועוד.  הוזמנה להופיע כסולנית עם מספר תזמורות ברחבי העולם. משמשת כמורה לכינור במספר בתי ספר למוסיקה מהנודעים בעולם ומבוקשת מאוד להעברת כיתות אמן לתלמידים צעירים. מנגנת בכינור Carlo Tonoli  מוונציה, שנת 1720.

דניאל אבשלומוב – Daniel Avshalomov, נחשב לאחד מכירי נגני הוויולה בימינו. מחזיק בקריירה מגוונת מאוד של נגינה בהרכבים קאמריים, אנסמבלים ותזמורות סימפוניות שבהן שימש כוויולן ראשון ולעיתים כסולן. בין השאר שימש כוויולן ראשון בתזמורות הפסטיבלים של אספן, טאנגלווד וספולטו. היה חבר מייסד של "אנסמבל אורפאוס" ואורח קבוע של "גוארנרי קווארטט".
ניגן בין השאר עם תזמורת ה"בולשוי בלט" כוויולן סולו.
מנגן על וויולה  Andrea amati מקרמונה, שנת 1568.
וולפרם קוסל – Wolfram Koessel, מוסיקאי רב גוני אשר מנגן בכל המגוון של מוסיקה קאמרית וקונצרטנטית. ניגן כסולן צ'לו במספר תזמורות ברחבי העולם ובארצות הברית, הגיש רסיטלים במסעות חובקי עולם ומנגן מוסיקה קאמרית בשיתוף פעולה עם מוסיקאים רהרכבים רבים ומגוונים. בין השנים 2004 – 2008 שימש כמנהל המוסיקלי של להקת המחול "מרק מוריס". לצד  כל אלה הוא משמש כחבר הרכב קבוע ברביעייה האמריקאית. חי כיום במנהטן לצד אשתו הפסנתרנית והסופרת ג'. מאי באריזון ובתם. מנגן בצ'לו Giovanni Cavani, מודנה 1917.

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter