גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הופעות ג'אז ובלוז

פסטיבל ניו אורלינס 2022- כלייזמר בניו אורלינס

ארכיון תאריך: 16 יוני 2022

משך: שעה ורבע

הרכב אקוסטי, המושפע בעיקר מהמוסיקה מאזור הבלקן ומזרח אירופה ומשלב בין היתר אלמנטיים של ג'אז, מוסיקה ערבית ומוסיקה קלאסית.

הג'אז והכלייזמר היהודי הולכים יד ביד עוד מתחילת המאה העשרים. שני הסגנונות היו "אסורים" והוחרמו במדינות מסויימות תחת שלטונות דיקטטוריים. שני הסגנונות הן מוסיקה של מיעוטים, מוסיקה של נרדפים. הכלייזמר, לצד הנוגות שלו, יודע להיות גם גליז, שמח ואף סווינגי, ריקודי ומלהיב. כך גם הג'אז, אשר מחבק את הבלוז הניו אורלינסי השחור והנוגה לצד הסווינג של שנות השלושים.

וינוש הורויץ (אקורדיוניסט מומחה במוסיקה (Ramzailech , גל קליין (כלייזמר, קלרינט ושירה בלקנית) הכירו באקדמיה למוסיקה בירושלים. השילוב בין שני העולמות המוסיקליים, שלכאורה רחוקים אך למעשה מכילים זה את זה, הביא לתוצאה ייחודית: יצירה ארצישראלית עכשווית המשמרת את הסגנונות המוסיקליים של תרבויות מזרח אירופה תוך חידוש ורענון של ה'ישן שבתרבות' - פולקלור ישראלי חדש. בשנת 2015 יצא האלבום הראשון של ההרכב ומאז 2016 החל ההרכב להופיע בחו"ל ומאז הספיק להופיע תדיר בשווייץ וגרמניה, לצד הופעות בסן מרינו, בצרפת ובסין, כולל ייצוג מדינת ישראל בפסטיבל הבינ"ל באסטנה, קזחסטן.

בהשתתפות:
גל קליין קלרינט
ינוש הורויץ אקורדיון
אסף רבי קונטרבס
אורי נוה כלי הקשה

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter